Customer retention jeb klientu noturēšana ir viena no svarīgākajām mārketinga stratēģijas sastāvdaļām, tomēr nereti, par to tiek aizmirst. Galvenokārt, no pieredzes, pavisam muļķīga iemesla dēļ.

Proti, attiecīgo uzņēmum vadītāji ir pārliecināti, ka jauni klienti gluži vienkārši kļūs par regulāriem pircējiem vai pakalpojuma izmantotājiem, bez kādā īpaša iemesla.

Kāpēc noturēt vecos, nevis piesaistīt jaunus klientus

Atbilde ir pavisam vienkārša! Esošo klientu noturēšana ir lētāka un vieglāk īstenojama.

Vēl jo vairāk, tavam zīmolam uzticīgi klienti darbojas kā zīmola vēstneši, kas turpina piesaistīt jaunus, maksājošus klientus tavam uzņēmumam.

Tieši tāpēc liela nozīme mārketinga stratēģijas īstenošanā ir fokusēšanās uz ilgtermiņa klientu piesaisti, nevis vienkārši jaunu klientu piesaisti.

Kā rūpēties par klientu noturēšanu

Viens no drošākajiem veidiem, kā rūpēties par klientu noturēšanu ir izmantot tiešo mārketingu. Tas ir, nodrošināt komunikāciju, kuras pamatā ir klienta piekrišana saņemt informāciju par uzņēmuma aktuālo piedāvājumu. Jādomā, ka nav nepieciešams smalks paskaidrojums par to, kāpēc tieši šāda mārketinga forma nodrošina uzticību. Un tomēr, komunikācija ir balstīta uz klienta interesēm, iepriekš izrādīto interesi un galvenais, paša klienta piekrišanu.

Mūsdienās iespējams izmantot dažādas stratēģijas un metodes, lai nodrošinātu klientu piekrišanu turpināt saņem piedāvājumus.

Tomēr lai arī kādu pieeju tu izvēlētos, svarīgi atcerēties vienu: rūpēties par relevantu komunikāciju ar klientu.

Proti, tas vien, ka klients vēlas saņemt informāciju no uzņēmuma, par aktuālo piedāvājumu, nenozīmē, ka attiecīgo klientu nepieciešams “bombardēt” ar ziņām par visu, ar ko uzņēmums nodarbojas. Tātad, jāņem vērā katra klienta individuālā pieredze.

Savukārt par to, kas tavam klientam ir saistošs, informāciju iespējams iegūt aplūkojot pamesta web lapas pārlūkošanas statistiku, ojalitātes kartes darījums, pēdējā pirkuma laika un apjoma informāciju, aktuālās produktu kategorijas un ar tiem saistītos produktus, kā arī pievēršos rūpīgu uzmanību klientu atsauksmēm un vērtējumiem.

Mārketinga automatizācija

Iepriekš minētais var likt noprast, ka klientu noturēšana prasa liela apjoma informācijas apkopošanu, analīzi un mārketinga aktivitāšu īstenošanu. Kas savukārt var likt uzdot jautājumu par to, vai šāda stratēģija tik tiešām izmaksā mazāk?

Atbilde ir jā! Atliek vien izmantot kvalitatīvus mārketinga automatizācija rīkus, kas ļauj iepriekš minētās darbības, kā jau var noprast, automatizēt.