Vasara rit pilnā sparā un valdībai pieņemot jaunus ierobežojumu atvieglojumus arvien vairāk biznesu meklē iespējas veiksmīgi atstākt vai turpināt darbību pēc vairāku mēnešu prombūtnes.

Šis laiks ir iezīmējis dažādas tendences veidos, kā patērētāji izvēlas izdarīt pirkumus un nav šaubu, ka šis pārmaiņas ir šeit uz palikšanu.

Ko ņemt vērā mārketinga nozarē strādājošajiem, lai nezaudētu klientus, uzņēmumiem atgriežoties ierastajā ikdienas ritmā un vēl jo vairāk, kā izmantot pārmaiņas, lai piesaistītu arvien jaunus klientus?

Izmanto visas iepirkšanās iespējas

Aizvadītā gada laikā liela daļa patērētāju pirmo reizi saskārās ar reālu nepieciešamību iepirkties internetā un izbaudīja tādus risinājumus kā preču piegādi uz mājām vai iegādāšanos internetā un preces saņemšanu veikalā. Tagad, kad patērētāji ar šādām iespējām ir iepazinušies, turpklāt liela daļa pie tām pieraduši, nav šaubu, ka arvien biežāk tiks izdarīta izvēlē par labu pirkumu veikšanai internetā.

Tomēr, tas nebūt nenozīmē, ka veikali to tradicionālajā formā beigs pastāvēt.

Ierobežumu atcelšanas ir pierādījusi, ka patērētāji arvien vēlas izbaudīt iepirkšanās pieredzi uz vietas veikalā. Tas lielā mērā ir saistāms ar dažādu preču specifiku – grūtībām tās iegādāties neapskatot preci uz vietas – un gluži vienkārši faktu, ka cilvēki kopumā ir noilgojušies pēc iespējas doties ārā no mājām un atgriezties pie ierastajiem ikdienas paradumiem.

Tas nozīmē, ka biznesiem arvien vairāk ir jādomā par to, kā paplašināt iepirkšanās iespēju klāstu, lai aptvertu plašāku potenciālo klientu loku.

Patērētāji meklē īpašus piedāvājumus

Liela daļa patērētāju aizvadīgā gada laikā saskarās ar ievērojamu kritumu ienākumos, kas nozīmēja to, ka izvēlē arvien biežāk tika izdarīta par labu tiem produktiem un pakalpojumiem, kas bija pieejami par samazinātām cenām. Citiem vārdiem sakot, patērētāji arvien biežāk meklē izdevīgākos piedāvājumus.

Un nav pamata domāt, ka šī tendence būtiski mainīsies mums visiem atgriežoties ierastajā dzīves ritmā.

Tas nozīmē, ka kampaņas, kas vērstas uz patērētāju izdevīgumu gūs arvien lielāku atsaucību un ļaus uzņēmumiem piesaistīt arvien jaunus klientus, vienlaikus nezaudējot pastāvīgo auditoriju saviem konkurentiem.

Atbalsts vietējiem biznesiem

Atbalsts vietējiem ražotājiem un zināmiem pakalpojumu sniedzējiem turpina pieaugt. It īpaši labi to iespējams novērot pilsētvidē, kur patērētāji arvien biežāk izvēlas iegādāties preces vai saņemt pakalpojumus no biznesiem, kas darbojas vietējā rajonā.

Tas nozīmē, ka reklāmu nepieciešams veidot vietējais auditorijai, arvien atgādinot par to, ka uzņēmums arvien aktīvi darbojas arī pēc ierobežojumu radītās krīzes.

Jāmin, ka šī tendence īpaši izteikta ir ēdināšanas nozarē. Cilvēki arvien biežāk izvēleas apmeklēt bārus un restorānus, kas darbojas netālu no dzīvesvietas un atbalsta vietējas ikdienas dzīves attīstību.

Runājot par restorāniem.

Restorāni atgriežas ikdienas ritmā

Lielākā daļa restorānu un bāru ir atsākuši darbību – gandrīz – ierastajā ritmā. Šajā gadījumā liela nozīmē ir tam, kā tiek izceltas apmeklētāju ērtības saistībā ar vēl spēkā esošajiem ierobežojumiem.

Pēc tam, kad ilgu laiku izmantota iespēja ēdienu pasūtīt vai saņemt līdzņemšanai, īpaša nozīme ir atmosfērai vakaru pavadot uz vietas restorāna – vai bāra – telpās un uz terases.

Tradicionālie mediji attīstās

Sociālo mediju vide pēdējā gada laikā ir pārpludusi ar dažādiem reklāmu piedāvājumiem, kas nereti nozīmē to, ka patērētāji gluži vienkārši ignorē apmaksātas reklāmas. Gluži tāpat, kā TV skatītaji mēdza reklāmu laikā iziet no istabas, sociālo mediju lietotāji ir pieraduši ignorēt arvien vairāk reklāmu iecienītākajās platformās. 

Šajā gadījumā liela nozīmē ir tam, kā tiek veidotas visaptverošas reklāmas kampaņas. Tradicionālie mediji nekur nav pazuduši un nereti, potenciālos klientus visefektīvāk iespējams uzrunāt apvienojot dažādus reklāmas kanālus, lai uzņēmums nekļūtu pārlieku uzbāzīgs tikai vienā no tiem.

Aizvadītais gads ir pierādījis, kas cilvēku paradumi var tikt mainīti pat ļoti īsā laka periodā. Pats svarīgākais veiksmes faktors ir uzņēmumu spēja pielāgoties pārmaiņām un darboties plašā reklāmas iespēju lokā.