Runājot ar klientiem (un atsevišķiem kolēģiem) rodas iespaids, ka e-pasta mārketings vairs netiek uztverts nopietni.

Tomēr elementāra statistika rāda gluži pretējo. E-pasta mārketingam arvien ir nozīmīga loma pārdošanas veicināšanā un klientu noturēšanā.

Tieši tāpēc arī tev vajadzētu padomāt par iespēju iekļaut e-pasta mārketingu savā pārdošanas stratēģijā. Ja nezini kā, šeit būs daži piemēri.

Sveiciena e-pasts

Sveiciena e-pasts ir lieliska iespēja iepazīstināt klientu ar uzņēmumu un tā piedāvājumu. E-pasti, ko klients saņem pēc reģistrācijas ir vieni no biežāk atvērtajiem, kas nozīmē, ka tā ir lieliska iespēja nodot informāciju, kas var veicināt pārdošanu vai noturēt klientu.

Pats svarīgākais, sveiciena e-pasta izveidošana ir ļoti vienkārša.

Pasaki paldies par pievienošanos klientu lokam un sniedz informāciju, kas klientam ir reāli noderīga. Ar to arī pietiek.

Sveiciena e-pasts ir pirmais solis ilgtermiņa attiecību izveidošanā ar klientu!

Pasūtījuma apstiprinājums

Ar šo noteikti ir saskāries teju ikviens, kurš veicis kādu pasūtījumu internetā. Un tomēr, liela daļa interneta veikalu arvien pilnībā neizmanto iespēju, ko sniedz pasūtījuma apstiprinājuma e-pasta nosūtīšana.

Pēc pieredzes varu teikt, ka ļoti bieži apstiprinājuma e-pasts ir tikai un vienīgi “pasūtījuma apstiprinājuma” e-pasts.

Tomēr to ir iespējams papildināt ar informāciju, kas var būt saistoša klientam un tieši to arī vajadzētu darīt. Tā ir iespēja turpināt komunikāciju izmantojot e-pastu, kuru klients noteikti vēlēsies atvērt, lai pārliecinātos par pasūtījuma izpildi.

Jaunumi

E-pasts, ko izsūtīt vismaz reizi mēnesī, ar mērķi komunicēt ar tiem klientiem, kas brīvi pieteikušies jaunumu saņemšanai. Šī ir iespēja parunāt par kaut ko vairāk, sniegt ieskatu uzņēmuma darbībā, mērķos utt.

Šēit gan svarīgi ņemt vērā to, ka jāievēro atšķirība starp reklāmas un jaunumu e-pastiem.

Tas vien, ka klients vēlas saņemt jaunākās ziņas no uzņēmuma nenozīmē, ka e-pasta ziņas vajadzētu piesātināt tikai un vienīgi ar reklāmu.

Klientu iesaiste

Komunikācija notiek divos virzinos un klientu iesaistes e-pasti ir lieliska iespēja uzzināt tava klienta domas par dažādiem jautājumiem. Ņem to vērā un izmanto iegūto informāciju, lai pilnveidotu savu piedāvājumu ņemot vērā klientu vēlmes.

Tas gan nenozīmē, ka jāveido garas un laikietilpīgas aptaujas. Pietiks vien ar pāris īsiem un konkrētiem jautājumiem.

Atceries, e-pasti arvien darbojas, ja tie tiek pareizi izmantoti komunikācijā. Galvenais, veltīt tam pienācīgu uzmanību un izmantot visas e-pastu automatizācijas iespējas, kas ļauj būtiski atvieglot darbu.